Welcome to Delicate template
Header
Just another WordPress site
Header

Współpraca

Z radością podzielę się swoimi podróżniczymi doświadczeniem z innymi. Kilka tematów, które mogę zaproponować w formie prezentacji/prelekcji urozmaiconych slajdami:

1)
Ameryka Południowa składakiem i autostopem

Ameryka Południowa w dwóch miesięcznych odsłonach.
> Trawers Ameryki od oceanu do oceanu ze składakiem
> 12000km autostopem w podróży na Koniec Świata i z powrotem, czyli Ushuaia – najbardziej na południe wysunięte miasto świata
Opowiem o dwóch podróżach po Ameryce Południowej, które odbyłem w listopadzie i styczniu. Będzie o pierwszym zjeździe Drogą Śmierci na składaku w sandałach i skarpetkach, a także o zdobyciu sześciotysięcznika. Opowiem m.in. o noclegu w domu publicznym, o kierowaniu ciężarówką w Patagonii oraz piciu wódki przez słomkę w argentyńskiej dyskotece i spotkaniu z anakondą.

2)
Wietnam, Kambodża, Laos z rowerem – miesięczna podróż po Indochinach

Wietnam. Kambodża. Laos. 6 osób z rowerami, które są tylko pretekstem do wydarcia się utartym ścieżkom. Miesięczna podróż pełna przygód i niecodziennych doświadczeń. Indochiny z perspektywy siodełka wyglądają dużo ciekawiej, jednak wiąże się to z pewnymi problemami. Autor spróbuje zrelacjonować tułaczkę i opowiedzieć m.in. o smaku pająków, barwach kambodżańskiego wesela, muzyce beznogich artystów, przyrodzie, kulturze i innych walorach Indochin.

3)
Rowerem z Polski na Syberię

Wyprawa 2013. Polska – Syberia” to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA jako kontynuacja corocznej tradycji zagranicznych wypraw rowerowych. Celem wyjazdu była Wierszyna na Syberii, ok. 100 km od Irkucka (tzw. „Mała Polska” – wioska z ok. 500 mieszkańcami, polskimi osiedleńcami z początku ubiegłego wieku), a geograficzny cel stanowiło jezioro Bajkał. Wyprawa była wielkim przedsięwzięciem logistycznym, ponieważ pojechało na nią aż 24 uczestników.
Wyprawa ta była 2,5-miesięcznym rajdem rowerowym młodych ludzi, którzy z całym wyposażeniem (bez wsparcia samochodowego) jechali z Kokotka – Lublińca do polskiej wioski Wierszyna na jubileusz 100-lecia budowy tamtejszego kościoła. Po drodze uczestnicy odwiedzili m.in. Katyń, Smoleńsk, Moskwę, Astanę i Irkuck docierając aż nad Bajkał.
Na dwóch kółkach pokonane zostało 8380 km, przejeżdżając takie państwa jak Polska, Białoruś, Rosja oraz Kazachstan. Średni dystans dzienny wyniósł 172 km, a maksymalny 316 km.
Wyprawa stanowiła nie tylko fizyczne wyzwanie, ale była przede wszystkim ogromnym wewnętrznym zmaganiem. Czasem przełamywania własnych słabości, rezygnowania z siebie. Relacje między uczestnikami zostały wystawione na nie małą próbę przez trud codzienności.
Nie brakowało niecodziennych przygód, takich jak: internowanie pod Smoleńskiej, notoryczne eskortowanie przez policję, częstowanie wódką przez buriackich szamanów czy chociażby nocleg w szpitalu na Syberii. Dla Sary i Piotrka wyprawa została ukoronowana ślubem, który zawarli w Wierszynie.

4)
Sztuka nocowania w podróży
(Logistyka bezdomności), czyli o nocowaniu w infrastrukturze otoczenia na wybranych przykładach TEDx

Niskobudżetowe podróżowanie w praktyce. Strategie nocowania w infrastrukturze otoczenia. Praktyczne rady wraz ze sporą dawką zabawnych anegdotek i powodujących gęsią skórkę historii, a także mnóstwo barwnych zdjęć, z kilkudziesięciu krajów świata i setek noclegów.

Opowieści o nocowaniu w zjeżdżalni na placu zabaw w Iranie czy w schronisku dla bezdomnych w Gruzji. W szpitalu na Syberii i w damskiej toalecie w Japonii. Pod mostem w Sankt Petersburgu i u mordercy w Armenii. Pod meczetem i w szatni sędziów piłkarskich. W aquaparku i wykolejonym wagonie. W dziesiątkach pustostanów, na dachach i poddaszach różnych budynków, przestankach autobusowych. Praktyczne strategie nocowania w infrastrukturze otoczenia i triki dotyczące taniego podróżowania. Do tego dziesiątki anegdot takich jak kradzież wszystkich dokumentów i pieniędzy w Iranie, internowanie pod Smoleńskiem, przejazd Drogą Śmierci na składaku, czy rozprawa w sądzie w Jordanii.

5)
Rosja, jakiej nie znacie – 40 dni samotnej podróży rowerem i autostopem z Piekar Śląskich do Archangielska i z powrotem


6)
Tryptyk pielgrzymkowy: Santiago de Compostela, Rzym, Jerozolima – nieustająca żywotność pielgrzymkowych szlaków

7)
Camino de Santiago
900km samotnej pieszej pielgrzymki do Santiago de Compostela

8)
Via Romea
Pielgrzymka z Piekar Śląskich do Rzymu.
40 dni pieszej wędrówki od progu własnego domu.

9)
Córa Syjonu
Pielgrzymka z Piekar Śląskich do Jerozolimy.
4000km rowerem w miesiąc przez 10 krajów.

10)
Prince of Persia, czyli rowerem i autostopem po Turcji, Iranie, Armenii i Gruzji

72 dni samotnej podróży i 11 tys. kilometrów z rowerem.
Kilka wątków:
Co zrobić w Iranie bez dokumentów i pieniędzy?
Jak zachować się nocując u pijanego mordercy?
Czy ucieczka rowerem przed policją po autostradzie ma sens?
Jak zasnąć w schronisku dla bezdomnych, a jak w rurze zjeżdżalni na placu zabaw?
Czy Iran i Zakaukazie warte są odwiedzenia?

11)
Świat bez granic – sposoby na tanie podróżowanie

Istnieje możliwość ustalenia innego tematu.

Mam spore doświadczenie w prowadzeniu prezentacji/prelekcji/slajdowisk. W sumie kilkaset razy mówiłem o swoich podróżach przy okazji różnych wydarzeń. Były to festiwale podróżnicze, międzynarodowe targi turystyczne, konferencje naukowe, konferencja TEDx, slajdowiska, spotkania młodych, spotkania z podróżnikami, prezentacje w szkołach, domach kultury,stowarzyszeniach, więzieniach, czy na rekolekcjach.

W razie zainteresowania zapraszam do działu kontakt.

Podczas prezentacji, albo niezależnie od niej, np. przy okazji jakichś happeningów, eventów, akcji reklamowych jestem w stanie lewitować.

Jestem otwarty również na wszystkie inne możliwości współpracy.

2 komentarze

 • Patryk says:

  Witam serdecznie,
  Jestem zainteresowany współpracą, proszę o kontakt mailowy- ustalimy szczegóły. Liczę na szybką odpowiedź- pozdrawiam

 • Zbigniew Sawicz says:

  27.XI. po mszy św. o godz. 7.00 w Bazylice Piekarskiej, wybieram się pieszo na szlak pielgrzymi św. Jakuba na
  Górę św. Anny. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
  ZbyszekLeave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *